Astroloji

Astroloji Forumu


Olumsuz gezegenlerde negatif enerjinin varlığı

Paylaş
avatar
Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 216
Kayıt tarihi : 19/12/15
Yaş : 50
Nerden : Samsun

Olumsuz gezegenlerde negatif enerjinin varlığı

Mesaj tarafından Admin Bir Salı Ara. 29, 2015 2:28 pm

Olumsuz gezegenlerde negatif enerjinin varlığı
Astroloji de bu çok önemli bir konudur. Harita yorumlamayı bir şekilde herkes yapabiliyor. Peki, bu dengelemeyi yani olumsuz akımı önlemenin yolu yok mudur? Bunun bir çözümü mutlak olması gerekir. Bunu anlamak için biraz matematik gerekir. Matematikle yolda giden bir sarhoşun bile fiziksel yansımalarını alabiliriz. Sarhoşun dahi matematikte yeri varsa astroloji haritasının yeri neden olmasın?
Örnekle kısaca bu astroloji matematiğinden bahis etmek istiyorum.
10 ve yedinci ev kare açılar (90 derece) alır. Buraya yerleşen gezegenlerinde ihtimal kare yapmaları mümkündür. Hal böyle ise yedi ve onuncu ev anlamlarında sorunlar çıkacağı anlaşılır. Bunu matematiğe vurursak bu iki olumsuz gezegenin dördüncü evle alakası vardır. Dördüncü evde köprü ayakları kırıktır. Enerji kesik kesik gelir. Düşünün bir sandalyeni dört ayağından biri kırık olsa sandalye ayakta duramaz. Fiziksel yansımalarda bu evlilikle ilgili sorunların göstergesidir. Hatta Hint astrologları milattan önce bu yerleşimin noktalamasını çıkartmışlar ve onuncu ev yöneticisinin yedinci evde olmasını kötü işaret saymışlardır! Bugün remil kitaplarında o sistem kullanılır. Evlerin aldığı açılara göre hangi yerleşimler uğurlu hangileri değil çok rahatça anlaşılır. Yedinci ev ve dördüncü evde kare açı alır. Bu yöneticilerin birbirinin evine düşmesi olumlu sayılmaz. Bu şekilde sizlerde rahatça astroloji yorumları yapabilirsiniz.
Peki, yedi ve onuncu ev de olan gezegenleri iyileştirmenin yönü nedir?
Dördüncü ev zaten çözümdür. Burada bir gezegen olması o kırık enerji hattını yapılandırır. Sayısal ve Esma ile de bunun çözümü vardır. 

    Forum Saati Perş. Tem. 19, 2018 1:49 pm