Astroloji

Astroloji Forumu


Ev kesitlerinin astrolojide önemi

Paylaş
avatar
Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 216
Kayıt tarihi : 19/12/15
Yaş : 50
Nerden : Samsun

Ev kesitlerinin astrolojide önemi

Mesaj tarafından Admin Bir Salı Ocak 05, 2016 10:29 pm

Ev kesitlerinin astrolojide önemi
Doğum anı ister ana burç ister yükselen burç ev kesitleri Güneşin bulunduğu burç derecesine göre veya Yükselene göre ev kesitleri belirlenir. Bu bir takım gelecekteki olayları analiz etmemize yarayabilir. Buna göre:
Yedinci ev kesiti aldığı açılara göre evlilik, yurt dışı seyahatler, iş, mutluluk, hırsızlık, iş ortaklıkları, diplomasi, evlatlık veya üvey çocuklar, mülkiyet kaybı, çocuk için üvey baba, mesane, üretra, idrarla ilgili sorunlar ile ilgili bilgi verebilir.

İlk analiz doğum anında alınan açılardır. Örneğin 7. ev doğum anında olumsuz etkileniyorsa etkileyen gezegen transitlerle de olumsuz açı verdiğinde doğum anında olan görüntü tetiklenmiş olur. Olaylar bu yönde hızlı gelişir.  

Bunun haricinde; Ev kesitleri aynı zamanda hangi burçta ise o burcun yöneticisi ile ilişkili yaşları gösterebilir. Aslan burcunda ise 40 yaşlarında olacak olayı işaret edebilir. Yani burada kesiştiği kare ve karşıt burçlar yine 7. evle alakalı olumsuz yaşları belirtebilir. 7. ev kesiti Aslan burcu ise olası yorumun gelişeceği yaşlar 18, 34, 41, 44, 49 yaşlarıdır. Bu yaşlarda olası transit etkiler incelenir. Olumsuz açılarda durum gelişir.  

Görüldüğü gibi yaş limitlerini MH Astroloji ile saptamak kolaydır. Yaşam doğum anındaki konumların transitlerle benzer durum oluştuğunda tetiklenir. Yine ev kesitlerinin bulunduğu burçlara göre yaş limitleri vardır. Olumlu veya olumsuz duruma göre olaylar şekillenir.

7. ev doğum anında olumlu etkilenmesi evlilik, iş ortaklıkları gibi olayların zamanını gösterebilir. Burada o olumlu açıyı veren gezegen transitle de olumlu açı verirse bu o yönde talihin yükselmesi demektir.  Evlilik bu yönde açıktır. Uğurlu gelir. Eşleşme haritalarında dahi bu ev kesitinin açı alması aldığı açıya göre yorumlar verir. iyi bir görünüm evliliğin uğur getireceğini gösterir.


Astroloji dersler

    Forum Saati Perş. Tem. 19, 2018 1:49 pm